در چه فصلی از سال به قشم سفر کنیم؟

جنوب ایران در چند سال اخیر مقصد بسیاری از گردشگران ایرانی بوده مخصوصا در نیمه دوم سال که بهترین زمان برای سفر به جنوب است. ما در این مقاله از مجله گردشگری روم تور شرایط سفر به قشم در چهار فصل سال را آورده ایم.

در چه فصلی از سال به قشم سفر کنیم؟
در چه فصلی از سال به قشم سفر کنیم؟

جزیره قشم از آب و هوایی چهار فصل برخوردار بوده که هر فصل دارای ویژگی‌های منحصر به‌ فرد است. به طور کلی این جزیره آب و هوایی گرم و خشک داشته و از رطوبت قابل ملاحظه‌ای برخوردار است.

سفر به قشم در فصل بهار

سفر به قشم در فصل بهار

ماه فروردین تا خرداد، جزو ماه‌های پر سفر به شمار می‌رود و از بهترین آب و هوا برخوردار است. آب و هوای این ماه‌ها در جزیره قشم نیز مطبوع بوده و گرمی بسیار کمی دارد. سفر به قشم در فصل بهار چند مزیت منحصر به ‌فرد دارد. اولین و مهم‌ترین مزیت، وجود عید و تعطیلات نوروزی در فروردین‌ماه بوده که زمان قابل توجهی را برای سفر و خوش‌گذرانی به افراد می‌دهد. دومین مزیت جذاب در اردیبهشت ماه هم‌زمان با شکستن تخم‌های لاکپشت پوزه عقابی است که نمای بی‌نظیری را به ساحل می‌ بخشد، این گونه جانوری خاص، فرصتی مناسب برای فیلم‌ برداری و عکاسی را به افراد علاقه ‌مند هدیه می‌کند. مزیت دیگر طولانی‌تر بودن روزهای بهار نسبت به زمستان است که زمان بیشتری را برای بازدید از مکان‌های دیدنی گوناگون در اختیارتان قرار می‌دهد، شما در طول روز به راحتی و سر فرصت می‌توانید از مکان‌های زیبایی نظیر جنگل حرا، دره ستاره ‌ها، تنگه‌ های چاه کوه و... دیدن کنید.

سفر به قشم در تابستان

سفر به قشم در تابستان

سفر به جزیره قشم در فصل تابستان برابر است با رو به رو شدن با موجی از گرمای شدید و طاقت فرسا که برای همه افراد خوشایند نیست. اغلب افراد برای لذت بردن بیشتر از تفریحات دریایی و خرید کردن از مراکز متنوع و بی ‌نظیر جزیره قشم، سه ماه دوم سال را برای سفر به آنجا انتخاب می‌کنند. با توجه به گرمی هوا و کاهش مسافران تخفیف‌های قابل توجهی در مراکز خرید این جزیره و فروشگاه‌های آن به چشم می‌خورد، به ‌علاوه در تمامی مراکز خرید وسایل سرمایشی وجود دارد که نگرانی شما را در مورد گرمی هوا رفع می کند. 

سفر به قشم در پاییز

سفر به جزیره قشم یا دیگر شهرهای جنوبی در فصل پاییز، خوش آب و هواترین سفر و دل‌چسب‌ترین سفر را تجربه خواهید کرد. در ماه‌های مهر تا آبان به سواحل جزیره قشم بروید تا بسته به شانستان شاهد دسته دلفین‌ها باشید. با وجود اینکه جزیره قشم نیز در کنار جزیره کیش از پارک‌های دلفینی برخورداراست اما دیدن دلفین‌ها در دریای زیبای خلیج فارس چیز دیگری است. در فصل پاییز هوای این جزیره رو به خنکی رفته و لذت قدم زدن در ساحل را دو برابر می‌کند. اگر قصد سفر به جزیره قشم را دارید سعی کنید برای سه ماه سوم سال برنامه ریزی کنید و سفری خوش و به یاد ماندنی را به خود و خانواده هدیه کنید.

سفر به قشم در زمستان

سفر به قشم در زمستان

همان‌طور که گفتیم قشم جزیره‌ای چهار فصل است یعنی در هر فصل زیبایی‌های خاص خود را دارد. سردترین دما در جزیره قشم 23 درجه است، این دما نشان می‌دهد که حتی در فصل زمستان نیز به ‌راحتی می‌توانید درون آب ‌های نیلگون خلیج‌ فارس رفته و حسابی آب بازی کنید. طبق گفته گردشگران بهترین و مناسب‌ترین زمان برای سفر به جزیره زیبای قشم همین سه ماه آخر سال است زیرا علاوه بر لذت بردن از آب و هوای مطبوع و خنک به‌راحتی می‌توانید شب را در کنار ساحل یا مکان‌های دیگر بگذرانید و دیگر نگران گرمی هوا نباشید. طبق موارد ذکر شده، ابتدا می‌بایست هدفتان از رفتن به قشم را مشخص کرده و با سنجیدن شرایط اقلیمی زمان مناسب و مورد نظر خود را انتخاب کنید.