برای رزرو هتل و اقامتگاه باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

از دغدغه‌های اصلی مردم در زمان سفر رزرو هتل و اقامتگاه است که جزو مهم‌ترین انتخاب‌های افراد در مسافرت به شمار می‌رود.

برای رزرو هتل و اقامتگاه باید به چه نکاتی توجه کنیم؟
نکات مهم در رزرو هتل

اقدامات در نظر گرفته شده برای رزرو هتل

همان‌طور که میدانید هتل مکانی برای استراحت و درآوردن خستگی ناشی از سفر است، از این رو می‌بایست آرامش، راحتی و آسایش افراد را به‌خوبی فراهم کند.

برای داشتن آرامش حتماً نیاز نیست که هتلی گران‌قیمت یا پنج ستاره را رزور کنیم بلکه با رزرو هتلی سه ستاره نیز این آرامش و راحتی را به دست خواهید آورد. البته برای اینکه از انتخاب خود راضی باشید و لحظات ایده آل و مناسبی را در اتاق خود بگذرانید لازم است نکات مهم در رزرو هتل را بشناسید و به آن‌ها عمل کنید. ما در این مقاله  از مجله گردشگری روم تور شما را با نکاتی آشنا می‌کنیم تا انتخاب ایده آل و مناسبی را انجام دهید.

بررسی موقعیت مکانی هتل مورد نظر

نکات مهم در مورد رزرو هتل

از مهم‌ترین مسائلی که در رابطه با رزرو هتل باید به آن توجه داشت، موقعیت مکانی هتل است. بهتر است قبل از سفر، جاذبه‌های گردشگری و مکان‌های دیدنی که قصد بازدید از آن‌ها را دارید مشخص کرده و به فاصله هتل تا این مناطق، وجود ایستگاه وسیله نقلیه عمومی و دور بودن از محیط‌های پرسروصدا توجه کنید. 

شاید پیش خودتان فکر کنید که چگونه می شود از این موارد قبل از رزرو هتل اطلاع پیدا کرد؟ در اکثر سایت های رزرو آنلاین هتل شما این امکان را دارید تا در بخش نظرات مربوط به هر هتل از این موارد اطلاع پیدا کنید و تجربه چندین ساله ما در وبسایت رزرو آنلاین اقامتگاه روم تور نشان داده که بخش نظرات یکی از مهم ترین بخش های یک سایت است که بالای 90 درصد از مسافران قبل از رزرو حتما نظرات ثبت شده در این بخش را مطالعه می کنند و تاثیر مستقیمی در رزرو یک هتل و اقامتگاه دارد. ما به شما پیشنهاد می دهیم بعد از سفرتان و استفاده از یک هتل و اقامتگاه تجربه و نظرات مثبت و منفی خودتان را در بخش نظرات ثبت نمایید تا مسافران بعدی با رویکرد بهتری امکان رزرو داشته باشند.

هزینه اقامت در هتل

بدون شک هزینه‌ها، مهم‌ترین بخش یک سفر را تشکیل می‌دهند. یکی از دلایلی که به‌راحتی می‌تواند نظر افراد را تغییر دهد، قیمت است. قیمت‌ها انتخاب‌ها را محدود کرده و ما را مجبور می‌کنند در بین گزینه‌های پیش رو یکی را انتخاب کنیم. اما اگر قصد لذت بردن از سفر و ایجاد آرامش در خود رادارید نباید به قیمت‌ها زیاد توجه کنید

در وبسایت روم تور این امکان برای شما فراهم شده تا بتوانید قیمت اقامتگاه ها و بومگردی ها را در یک شهر مقایسه کنید و براساس بودجه ای که برای سفر در نظر گرفته اید بهترین انتخاب را داشته باشید. 

اطلاع از تخفیف‌های فصلی هتل‌ها

نکات مهم در رابطه با رزرو هتل

 برای رزرو هتل‌ها در برخی از روزها تخفیفاتی در نظر گرفته شده که اطلاع از این تخفیفات از سایت‌های مرتبط  به‌ راحتی در دسترس است. این تخفیفات فصلی، سفر مقرون به صرفه و ارزان‌تری را برای شما به ارمغان می‌آورد. این تخفیفات منحصربه‌فرد هر فردی را وسوسه می‌کند، بنابراین بهتر است قبل از رزرو هتل سری به سایت‌های مرتبط زده و با بررسی و مقایسه قیمت‌ها سفری ایده آل و ارزان را به خود یا خانواده هدیه کنید.

با دنبال کردن پیج اینستاگرام روم تور به نشانی roomtoor_@ از آخرین تخفیفات اقامتگاه ها در سایت مطلع شوید و هزینه سفرتان را کاهش بدید. 

توجه به فاصله هتل تا فرودگاه یا راه آهن

از دیگر نکات مهمی که در رابطه با رزرو هتل باید به آن توجه شود، فاصله هتل تا فرودگاه یا راه آهن است. گاهی افراد برای اینکه هتلی ارزان‌تر را رزرو کنند، به فاصله آن با فرودگاه یا راه‌آهن هیچ توجهی نمی‌کنند. این موضوع باعث می‌شود تا همان هزینه را برای وسیله نقلیه پرداخت کنند. به این نکته نیز توجه کنید که همیشه زمان کافی برای استفاده از وسایل نقلیه عمومی را ندارید پس ناچارید این مسافت طولانی را با تاکسی طی کنید که قطعاً هزینه آن چند برابر خواهد شد. پیشنهاد می‌شود همیشه هتلی را انتخاب کنید که از خدمات ترانسفر فرودگاهی برخوردار باشد.

بررسی امکانات و خدمات هتل

نکات مهم در مورد رزرو هتل

امکانات و خدمات هتل یکی از شاخصه‌های اصلی برای داشتن سفری راحت و بدون دردسر است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی، افراد به‌راحتی می‌توانند امکانات مورد نظر خود را در سایت‌های مربوط به هتل‌ها بررسی کنند. شما به‌صورت آنلاین و کاملا راحت می‌توانید با مراجعه به وبسایت روم تور راجع به وضعیت اتاق‌ها، ظرفیت هتل و دیگر مسائل اطلاعات کسب کرده و با خیالی آسوده هتل مورد نظر خود را انتخاب کنید. 

وجود پرسنل با تجربه و محترم

برخورد و رفتار پرسنل یکی از مهم‌ترین دلیل انتخاب یک هتل است. پرسنل هتل‌ها باید خوش رفتار، گشاده رو و مودب باشند و در صورت بروز هر نوع مشکل سریعا اقدام کرده و مشکل را برطرف کنند. وجود پرسنل خوش‌اخلاق و کاردان نقطه قوت یک هتل است. اینکه پرسنل هتل، فردی خوش برخورد و آرام باشد، سفر خوش و خاطره انگیز را برای شما به ارمغان می‌آورد و موجب می‌شود تا برای سفر بعدی نیز همان هتل را رزرو کنید. اطلاع از نوع رفتار کارکنان کار چندان راحتی نیست اما شما می‌توانید با استفاده از تجربیات دیگران در سایت‌ها و صفحات مجازی، بخشی از این اطلاعات را کسب کنید.

توجه به قوانین و مقررات هتل‌ها

نکات مهم در مورد رزرو هتل

هر محیط و مجموعه‌ای برای حفظ نظم و ایجاد آرامش، قوانین و مقرراتی را ایجاد می‌کند که رعایت آن برای همگان یکسان است. هتل‌ها نیز از این امر مستثنا نیستند و قانون و مقررات خاص خود را دارند. همان‌طور که میدانید هتل‌ها مکانی برای استراحت و آرامش مسافران هستند پس رعایت قوانین هر هتل امری ضروری و لازم به شمار می‌رود. به‌عنوان مثال اگر قصد دارید حیوان خانگی خود را به سفر ببرید هنگام رزرو هتل می‌بایست قانون مبنی بر منع ورود حیوان را بررسی کنید تا هتل مورد نظر مانعی بر این موضوع نداشته باشد

مهم ترین چالش ما در روم تور با مسافرانی است که بدون مطالعه و توجه به قوانین یک اقامتگاه، آن را رزرو و بعد از مراجعه به آن مکان با مشکلات زیادی مواجه می شوند و ما به همه مسافران قبل از رزرو یک اقامتگاه توصیه می کنیم تا قوانین مربوط به آن اقامتگاه را مطالعه کنند و در صورتی که با شرایطشان مطابقت نداشت از رزرو آن خودداری کنید. در روم تور برای هر اقامتگاه بصورت جداگانه یک بخش تحت عنوان قوانین اختصاصی اقامتگاه که شامل موارد مختلفی می شود در نظر گرفته ایم و قوانین مرتبط با کنسلی یک اقامتگاه با توجه به اهمیت آن در بخش جداگانه آورده ایم تا مسافران با دقت بیشتری مطالعه کنند تا مشکلات بعدی پیش نیاید.

استفاده از نظرات دیگران راجع به هتل

حتما با خود می‌گویید چگونه تک به تک از افراد راجع به هتل‌های مختلف سوال کنیم، این کار لازم نیست. امروزه با پیشرفت تکنولوژی به‌راحتی می‌توانید به سایت‌ها و سامانه‌های تاسیس شده به همین منظور سری زده و هتل مورد نظر خود را سرچ کنید. با انجام این کار علاوه بر مطلع شدن از امکانات، موقعیت مکانی و ...به راحتی می‌توانید نظر دیگر گردشگران را پرسیده و از تجربیات آن‌ها استفاده کنید. در این سایت‌ها نظرات مثبت یا منفی افراد اغلب در انتهای صفحه قابل مشاهده است.

توجه به ساعت تحویل و تخلیه اتاق‌ها

توجه به ساعت تحویل و تخلیه اتاق ها

یکی از نکات مهم در رزرو هتل، دقت به ساعت تحویل و تخلیه اتاق‌ها است چرا که تاثیر بسیار مهمی را بر زمان خرید بلیت هواپیما، قطار یا اتوبوس می‌گذارد. افراد می‌توانند با ورود به سایت روم تور ساعت تحویل و تخلیه اتاق‌ها را چک کرده و سپس خرید بلیت را انجام دهند.

کلام آخر

دانستن و رعایت نکات ذکر شده سفری راحت و ایده آل را برای شما به ارمغان می‌آورد. واضح است که انتخاب یک هتل و اقامتگاه مناسب در میان این همه هتل و اقامتگاه در شهرها کار چندان آسانی نیست. از این رو توجه به نکات ذکر شده به افراد کمک می‌کند تا با استفاده از گوشی همراه یا تبلت در حداقل زمان ممکن هتل و اقامتگاه مورد نظر و مناسب را انتخاب کرده و عازم سفر شوند. اگر قصد رزرو هتل در هر مکانی از ایران را دارید با همکاران ما در وبسایت روم تور در تماس باشید.